Garaże blaszane lepsze niż murowane

Aktualnie dla inwestorów liczy się czas i pieniądze. Na przeciw wychodzą firmy zajmujące się produkcją garaży z blachy. To bardzo szybka metoda pozwalająca mi na postawienie garażu w mniej niż jeden dzień. Co należy zatem wiedzieć o blaszakach, żeby podjąć właściwą decyzję?

Konstrukcja garażu

Garaż blaszany zbudowany jest z grubej stali konstrukcyjnej. Tworzy ona słupy nośne oraz podpory dachu wraz z zastrzałami. Stal pokryta jest antykorozyjnym lakierem zabezpieczającym powierzchnie przed rdzewieniem. Solidne spawy łączą ze sobą elementy konstrukcji. Całość pokryta jest wysokiej jakości blachą trapezową. Dzięki zastosowaniu grubej powłoki galwanicznej, blaszany garaż utrzymuje swój wygląd przez wiele lat, będąc praktycznie bezobsługowym w kwestiach konserwacji. Blacha może być także opcjonalnie pokryta lakierem co znacznie podnosi jej trwałość i wpływa na efekt wizualny gotowej konstrukcji. Blacha trapezowa jest sztywna i lekka, wzmacnia konstrukcję nośną i tworzy z nią w pełni współgrający element odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Podbudowa w gruncie

Idealnym rozwiązaniem byłoby wybranie gruntu na głębokość kilkudziesięciu centymetrów i zasypanie dziury żwirem lub gruzem. Po zagęszczeniu kruszywa w otworze należy wylać beton. Zatopienie siatki zbrojarskiej w betonie znacznie poprawia jego wytrzymałość. Zastosowanie betonu b20 lub mocniejszego i poprawne zatarcie powierzchni zagwarantuje bezawaryjne używanie przez długie lata oraz estetyczny wygląd powierzchni.

Co w przypadku gdy nie ma czasu lub środków na wykonanie podbudowy betonowej? Garaż blaszany można bez problemów obsadzić na kilku punktach umieszczonych na gruncie. Wkopanie kilku krawężników lub pustaków w zupełności wystarczy do pewnego ustawienia garażu w poziomie. Podłogę można wysypać żwirem, uzyskamy dzięki temu warstwę odsączającą wodę, która najczęściej w zimie ścieka po samochodzie i wytapia się z nadkoli. Pozwoli to uniknąć błota wewnątrz garażu.

Zagrożenia wynikające z parkowania samochodu na powierzchni niezabezpieczonej

Samochód narażony jest na wiele czynników zewnętrznych. Wielu można uniknąć dzięki garażom blaszanym. Podstawowe z nich to:

  • wandalizm,
  • kradzieże,
  • grad,
  • złamane gałęzie,
  • rdza.

Warto zatem uniknąć ich w prosty i tani sposób – parkując samochód w garażu z blachy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *