Jakie karnisze wybrać do salonu?

Dekoracja naszych wnętrz powinna ze sobą harmonizować pod każdym względem. Dlatego też, urządzając swoją niepowtarzalną przestrzeń, musimy skupić się na szczegółach (na przykład karniszach), które będą miłe dla oka, a także odznaczać się będą swoją niezwykłą funkcjonalnością. Karnisze są elementem, który kupuje się na lata, wobec czego warto kupić karnisz metalowy, który będzie solidny oraz przyjrzeć się temu, jak je wybrać spośród tak bogatej oferty na rynku.

Podstawa do wyboru

Karnisze są swoistą ozdobą okna jak również całego pomieszczenia jakim jest salon, kuchnia czy nawet sypialnia. Warto więc postawić na dopasowanie do charakteru wnętrza. W ten sposób już na początku będziemy mogli stwierdzić, czego szukać:

  • karniszy pojedynczych czy podwójnych, np. do zawieszenia zarówno firan i zasłon;
  • jak będzie wieszany materiał, np. za pomocą szelek, taśm marszczących, przeszyć tunelowych, metalowych kółek.

To wstępnie pozwoli ocenić czy zakupić karnisz pojedynczy czy podwójny oraz czy karnisz ma się składać z samych drążków czy też ma być w opcji z kółkami zawierającymi żabki.

Końcowym etapem jest wybór dekoracyjnych końcówek do karnisyz, które to będą najbardziej odpowiadać ulubionej stylistyce. Modne karnisze będą nawiązywać do aktualnych trendów, panujących w modzie wnętrzarskiej. Preferując bycie na czasie możemy znakomicie zaaranżować całe pomieszczenie, w którym detale będą miały podstawowe znaczenie.

Szczególne rodzaje karniszy

Pozostaje jeszcze kilka opcji, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru karniszy. Jest to wybór materiału, z jakiego są wykonane karnisze. Wśród ofert znajdziemy wersje:

  • metalowe, w kolorach: mosiądzu, antracytu, inox, chrom-mat;
  • drewniane, o barwie danego surowca: buk, sosna, brzoza.

Obie cechują się wysoką wytrzymałością i wpasują się zarówno we wnętrza klasyczne jak i nowoczesne.

Istotnym elementem jest także średnica drążka karnisza, którą warto wybrać zgodnie z tym, jaki materiał chcemy powiesić oraz jakie wymiary ma okno:

  • 16-milimetrowy do 200 cm długości drążek sprawdzi się przy lekkich i krótkich firanach, nad małym oknem,
  • 19-milimetrowy jest najczęściej stosowany w salonach przy większych oknach,
  • 25-milimetrowy ma okazały wygląd i doskonale będzie współgrał ze stylem rustykalnym i barokowym.

Powyższe zestawienie ułatwi wybór każdemu, kto chce przyozdobić swoje wnętrza idealnymi nowymi karniszami, które nie będą odbiegać od pozostałej części wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *