Okna na każdą stronę świata – rolety na każdą stronę świata

Roleta dzień i noc stanowi ozdobę każdego pomieszczenia, a także wpływa na jego funkcjonalność. Kluczowym elementem, mającym wpływ na wybór rolety jest poziom naturalnego oświetlenia pomieszczenia, w którym będzie zamontowana. Światło jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie, samopoczucie i efektywność pracy. Nasuwa się pytanie – jakimi zasadami powinniśmy się kierować, aby stworzyć funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń?

Okna mało doświetlone

Niestety we wnętrzach z oknami skierowanymi na północ, światło dzienne operuje w najmniejszym zakresie. Z tego powodu sprawiają one wrażenie ciemniejszych i mało przytulnych. Roleta dzień noc w jasnym odcieniu idealnie doświetli taką przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem będą rolety półprzeźroczyste, wykonane z lekkich materiałów w ciepłych odcieniach. Dla sympatyków kolorów neutralnych idealna będzie biel lub wanilia.

Kolory absorbujące światło słoneczne

W przypadku południowych okien zasada doboru rolet jest uzależniona od funkcji pokoju. Od południowej strony słońce operuje praktycznie przez cały dzień. Skuteczne zaciemnienie i ochronę przed promieniami słonecznymi zapewni roleta w ciemnych i mocnych tonacjach. Powinna być wykonana z grubszego materiału. Rozwiązanie to jest szczególnie rekomendowane dla pomieszczeń przeznaczonych na sypialnie.

Jeśli od południowej strony znajduje się salon, idealnym rozwiązaniem będzie chłodna paleta barw. Sprawdzi się tu również uniwersalna biel, która odbija ostre światło. Rolety powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które poddadzą światło filtracji.

Dwie funkcje w jednym rozwiązaniu

W przypadku rolet w oknach od strony zachodniej i wschodniej, metodyka doboru kolorów tkanin i materiałów jest nieco inna. Okna od zachodniej strony doświetlają pomieszczenia od popołudnia do godzin wieczornych. Docierające tu światło jest ciepłe i pomarańczowe. Idealnie sprawdzą się tu rolety dzień noc w ciekawych, najlepiej neutralnych kolorach, które w pierwszej części dnia będą pełniły funkcję dekoracyjną, a w pozostałej zapewnią skuteczną ochronę. Dobrym rozwiązaniem będą rolety z solidniejszych materiałów, z grubszym splotem włókien. Harmonię pozwolą uzyskać kolory gorzkiej czekolady, zimnego beżu, zgaszonego różu, bakłażana, czy ciemnej zieleni.

W pomieszczeniach z oknami zorientowanymi na wschód najlepsze oświetlenie jest tylko w godzinach porannych. Wraz z upływem czasu wnętrze staje się ciemne. Dobrze dobrane rolety dzień noc w godzinach porannych będą przygaszały ostrość promieni słonecznych, a w późniejszych godzinach rozweselały i rozjaśniały szarzejące się wnętrze. Idealne będą tkaniny gładkie o intensywnych kolorach lub ozdobione delikatnym wzorem. Zobacz stronę, na której można kupić rolety dzień noc i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *