Pokrycia dachowe na domy i budynki gospodarcze

Krycie dachu to zwieńczenie grubych robót na każdej budowie. Istnieje wiele sposobów na dobre pokrycie dachu. Najbardziej popularną metodą jest użycie blachy. Krycie dachów dachówką ceramiczną również zyskuje na popularności. Przed rozpoczęciem budowy warto zaplanować rodzaj pokrycia dachowego tak, aby spełniało one oczekiwania inwestora oraz nie pochłonęło całego budżetu przeznaczonego na budowę domu. Dobrze wykonane pokrycie dachowe wytrzymuje wiele lat dlatego konieczne jest wybranie produktów najwyższej jakości.

Pokrycie dachowe z blachy

Charakteryzuje się ono znakomitą trwałością. Gruba i odpowiednio naniesiona powłoka galwaniczna zapobiega korozji na długie lata. Szeroka paleta kolorów została uzyskana dzięki najwyższej jakości lakierom odpornym na zarysowania i odbarwienia. Dachy wykonane przy użyciu blachy trapezowej lub blachodachówki wyglądają solidnie i są zupełnie bezobsługowe. Nie ma konieczności malowania blachy jak w przypadku niskiej jakości pokryć innych producentów. Akcesoria montażowe takie jak wkręty i gotowe obróbki dostępne są w tym samym kolorze co zamówiona blacha, gwarantuje to świetny wygląd wykonanego dachu i jego pełną szczelność. Zastosowanie specjalnej mieszanki gumy we wkrętach dachowych pozwala uzyskać idealne uszczelnienie otworów co zapobiega korozji i przeciekom. Dodatkowym atutem jest fakt iż dach z blachy jest stosunkowo lekki, nie wymaga więc on wzmocnionej więźby dachowej.

Dachówka ceramiczna to trwałość na długie lata

Dachy pokryte dachówką ceramiczną znakomicie podkreślają charakter budowli. To znakomita alternatywa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie tradycyjny wygląd i doskonałą odporność na warunki atmosferyczne. Dachówka ceramiczna wykonana jest z naturalnych surowców co czyni ją przyjazną dla środowiska. Jej ponadczasowy wygląd pozwala uzyskać niepowtarzalny wizerunek budynku. Znakomicie nadaje podniosły charakter, szczególnie w połączeniu z elewacjami wykonanymi z naturalnych materiałów takich jak drewno, cegła czy kamień. Dachówka ceramiczna jest bardzo trwała, producenci udzielają do 50 lat gwarancji na pokrycie dachowe wykonane w tej technologii. Daje to pewność inwestorowi, że kupuje produkt najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *